WITAMINA K2 I WAPŃ
Notes

witamina K2 i wapń

witamina K2 i wapń

PONIŻSZE SŁOWA NIE POCHODZĄ Z ENCYKLOPEDII, ANI NIE SĄ SŁOWAMI DYPLOMOWANEGO LEKARZA !!!
Poniższe słowa są analizą zwykłego człowieka i są rezultatem wielu godzin słuchania wykładów różnych naukowców. Nie wiem, czy taka jest prawda. Jednak wiem, że nikt tak naprawdę nie zna prawdy, ponieważ za mało, bądź wcale nie prowadzi się badań na ten temat.
Temat medycyny, a szczególnie medycyny z dziedzin chorób przewlekłych stoi od lat w miejscu… a nie rzadko cofa się do tyłu…
Czasem wydaje mi się, że niektórym zależy, by ludzie przewlekle chorzy – chorowali nieustannie, – wszak na chorobach przewlekłych opiera się cały, przeogromny przemysł farmaceutyczny…
Dlaczego tak sądzę? hm.. czy człowiek chorujący na chorobę przewlekłą, leczony przez lekarzy, łykający codziennie ogromne ilości leków, które systematycznie przyjmuje w nadziei uzdrowienia – ZDROWIEJE? czy człowiek ten choruje latami cierpiąc coraz bardziej?
W jakim celu człowiek przewlekle chory jest latami faszerowany lekami, które mu nie pomagają wyzdrowieć? Czy w celu wyleczenia tego człowieka? Czy w celu utrzymania go przy życiu jak najwięcej lat w cierpieniu istniejącej i pogłębiającej się choroby przewlekłej?
To wszystko to tylko analizy… pytania bez konkretnej odpowiedzi… dylematy obserwacji… obserwacji istniejących cierpiących ludzi wokół, oraz stwierdzenia, że im więcej leków ludzie pobierają do swoich wnętrz, tym bardziej cierpią i bardziej chorują….
wracając do tematu … witamina K2 i wapń

witamina K2 i wapń

 

witamina K2 i wapń

Witamina K2 – czym jest i jaką funkcje pełni w naszym organizmie?

K2 można przyrównać do policjanta kierującego ruchem drogowym. K2 stoi na skrzyżowaniu dróg, na którym poruszają się auta pełne wapnia.

Co dzieje się z autami pełnymi wapnia gdy policjant, czyli WITAMINA K2 ma urlop i nie kieruje ruchem drogowym?

Co robią ludzie gdy wracają zmęczeni z pracy do domu? Kładą się na miękkich sofach, kanapach? Czy na zimnej betonowej podłodze?

Hmmm, wiadomo, – każdy z nas wybierze ciepłe, miękkie łóżko, a nie nocleg pod gołym niebem na twardej podłodze.

Wapń jest trochę podobny do człowieka, woli ciepłe i miękkieniż twarde i chłodne – woli ciepłe i miękkie tętnice, żyły, mózg, niż twarde kości.

Gdy dostarczymy naszemu organizmowi wapń – ten szybciutko biegnie i kładzie się w naszych żyłach, tętnicach, mózgu, – tworząc twarde ( niczym kamień w muszli klozetowej ) blaszki miażdżycowe, których nie rozwalisz nawet młotkiem.

Dlaczego wapń odkłada się w naszych miękkich tkankach, które z czasem są powodem miażdżycy? Bo wapń jest głupi? leniwy? mało inteligentny? nie potrafi się odnaleźć w terenie? bo wapń jest wygodnicki i idzie tam gdzie mu dobrze?

witamina K2 i wapń

Wapń potrzebuje ciągłego bata nad głową? potrzebuje policjanta, który wskaże mu palcem gdzie ma iść? potrzebuje szofera, który zawiezie go tam gdzie jego miejsce?

Wapń potrzebuje witaminy K2, albowiem to witamina K2 jest mózgiem wapnia i policjantem na skrzyżowaniu dróg, pokazującym palcem wapniowi dokładnie w które miejsce ma iść.

To witamina K2 stoi na skrzyżowaniu dróg i kieruje auta pełne wapnia do kości i zębów, czyli twardych tkanek, które wzmacnia jeszcze bardziej. Połączenie wapnia i witaminy K2 plus witaminy D3 gwarantuje nam mocne i twarde kości. Tym samym chroni nas przed osteoporozą.

To dzięki witaminie K2 – wapń nie wędruje ślepo do naszych tętnic, żył i mózgu, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się niebezpiecznych blaszek miażdżycowych i nie dopuszczając do powstawania chorób miażdżycowych w przyszłości.

 

Kolejna sprawa… nie powinniśmy suplementować się wogóle… – wszystko co nam potrzebne powiniśmy przyjmować z pożywieniem, ale czasem tak jest, że nie jesteśmy w stanie w 100 procentach zaspokoić wszystkich potrzeb naszego organizmu i wówczas suplementacja jest koniecznością.

witamina K2 i wapń

Podsumowując:

  1. witamina K2 kieruje wapń do kości i zębów – tym samym wzmacniając je i minimalizując zagrożenie zachorowania na osteoporozę
  2. witamina K2 niedopuszcza do osadzania się wapnia w naszych żyłach, tętniacach i mózgu, minimalizując zagrożenie zachorowania na miażdżycę
  3. witamina K2 (mk7) powinna być łączona z witaminą D3. Korzyści z uzupełniania witaminy K2 można zwiększyć jeszcze bardziej jeśli połączymy ją z witaminą D3, ponieważ te dwie witaminy działają synergistycznie, czyli wzajemnie wzmacniają swoje działanie.
  4. witaminę K2 znajdziemy w sfermentowanej żywności roślinnej  natto -produkt fermentacji soi, w której biorą udział bakterie Bacillus subtilis natto i miso (postać MK-7 witaminy K2). Jeśli te pokarmy nie są dostępne dla Ciebie to alternatywą jest suplementacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *